Hakkımızda 2002 Yılında 50 m2’lik bir alanda yedek parça atölyesi olarak kurulan TMAK MAKİNA yaptığı tüm işlerde uzun ömür ve kaliteyi ön planda tutarak çalışmalarını gerçekleştirmiş ve hızlı bir şekilde kendini göstermiştir. Kurulduğu günden bu yana unlu mamülleri hedef olarak belirlemiş ve amacını ; üretimde hız, kalite, hijyenik ve işleri kolaylaştıran bir Makine hedeflemiştir.

2008 yılında firmamız ar-ge çalışmalarının sonucunda hedeflediklerinin yanı sıra el yapımı tadında üretim yapan COOKIEMAK ‘ ı geliştirmiş ve sektörün hizmetine sunmuştur. Kısa zaman içinde piyasada duyulan makinamız sektöre yön veren büyük unlu mamül üreticiler tarafından kullanılmaya başlayınca yurt dışından gelen makinaların istilasına yavaş yavaş son vermeye başlamıştır.

AR-GE şirketimizin ciddi bir bölümünü kaplamakta devamlı yeni aparat ve makinalar geliştirmek için canla başla çalışmaktayız. Bu çalışmalarımızın ciddi meyvesi olarak Dünyada sayılı firmaların üretmiş olduğu dolgulu kurabiye makinasını geliştirmiş bulunmaktayız. Emsallerinden daha pratik, hızlı ve ekonomik olan makinamız bugün dünya devleri tarafından taklit edilen bir Makine olmuştur.

Kendi bünyesinde bulunan 350 m2’lik unlu mamülleri üretim noktasını sadece AR-GE için kullanmakta ve demo yapmak isteyen müşterileri için kapılarını her zaman açık tutmaktadır. Klasik bir Makine üreticisi dışında yapmış olduğu farklı unlu mamüller reçeteleri ve üretim teknikleri ile adını ön planda tutmayı başarmış ve tüketicilerin hizmetine sunmuştur.Bugün yapmış olduğu reçeteler dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’de halen raflarda yoğun bir şekilde satılmaktadır.

TMAK MAKİNA hizmet , kalite , müşteri memnuniyeti ilkelerini benimseyen ve bunlardan hiç bir şekilde taviz vermemiş , üretim alanından paketlemesine kadar kalite kontrol anlayışını en üst noktalarını taşımış ve bunu hergün daha ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

2019 yılında üretim alanını 3000 m2 kapalı 1000 m2 açık alanda üretimini sürdürmektedir.Yine aynı yıl içinde üretim tesisini yeni teknolojiler ile donatarak kapasitesini arttırmıştır.Dünya’da kurabiye makinaları alanında ciddi bir konuma sahip olan firmamız 72 ülkeye ihracat yapmaktadır.